Dogtrekking

Dogtrekking
Dogtrekking

Dogtrekking je extrémním kynologickým sportem, při němž jsou překonávány mimořádné vzdálenosti v určeném časovém limitu. Psovod je se psem spojen buď postrojem a vodítkem, připjatým k bedernímu pásu, nebo pouze obojkem a vodítkem neseným v ruce. Není možno jít se psem ,,na volno“. Dogtrekkingové akce jsou obvykle pořádány na 100 a více kilometrů.Za nejkratší dogtrekking lze respektovat 80 kilometrů dlouhou trasu. Účastníci jsou odkázáni sami na sebe a před započetím závodu podepisují prohlášení,že do akce vstupují výhradně na vlastní nebezpečí, a že jsou si vědomi úplné vlastní zodpovědnosti za sebe a svého psa.

Gery SB
Gery SB

Závodník si po celou trasu nese povinnou výbavu, která obsahuje: mapu, karimatku, spacák, jídlo pro psa, jídlo pro člověka, vodu pro psa, vodu pro člověka, misku na vodu, dvě botičky na každého psa, lékárničku, čelovku…dále pak věci, které uzná za vhodné. Spousta zážitků číhajících na trase, jsou odměnou za vaše strasti a únavu. Každý kdo dorazí do cíle, zaslouží velký obdiv, především za odvahu v účasti tohoto náročného sportu. Důkladně si zde prověříte fyzické, ale i psychické síly. Jedině, když tento krásný sport vyzkoušíte, tak teprve poznáte zda na to máte.

Já jsem s tímto sportem začala v roce 2004, kdy jsem poprvé startovala s německým ovčákem v Jeseníkách. Závod jsem nedokončila, jelikož jsem nato neměla fyzicky ani já a ani pes. Německý ovčák je pro tento sport opravdu méně vhodné plemeno. Tento neúspěch mě ovšem neodradil a já se přihlásila na další trek do Krušných hor.

KriKri
KriKri

Tentokrát jsem trasu dokončila, ale opravdu jen silou vůle. Na tento závod mi půjčil svou fenu sibiřského hasky Broňa Růčka, protože moje Gerynka v té době byla ještě mladá. Za tři měsíce následoval další závod – Fryštácký dogtrekking. Na něj jsem se už ovšem systematicky připravovala (a Gerynku už také) a výsledek se dostavil v podobě třetího místa. Potom následovaly další a další závody s většími či menšími úspěchy.

.

.

.

více fotek z dogtrekkingu >>


Administrace | Vytvořila bobika.own.cz © 2009 - 2010